Protislnečné okenné fólie

 

Protislnečné fólie na okno využijete predovšetkým na okná budov, kde v lete hrozí prehrievanie kvôli veľkým skleneným plochám. Ide o kancelárske budovy, obchodné priestory, ale aj byty.

Protislnečné fólie fungujú ako pasívna klimatizácia a v lete znižujú teplotu vo vnútri budovy. V niektorých budovách nie je klimatizácia z rôznych dôvodov nainštalovaná a práve protislnečné fólie ju môže z časti nahradiť. Svoje využitie nájde ale aj v zime, keď zadrží až 30 % tepla, ktoré by uniklo cez sklo.

Protislnečné fólie sa aplikujú z interiérovej alebo exteriérovej strany sklenenej plochy. Fólie z interiérovej strany sa používajú s určitými obmedzeniami, ktoré Vám vieme špecifikovať cez tel. rozhovor ako napríklad: orientácia svetovej strany, veľkosť a zafarbenie sklenenej plochy alebo osadenie sklenenej plochy a iné.

Protislnečné fólie aplikované z exteriérovej strany Vám odporúčame ako najlepšie riešenie proti teplu s prakticky neobmedzenou montážou na každú sklenenú plochu.

Nemenej podstatnou vlastnosťou fólií je lom svetla, kde Vaše oko nebude tak namáhané ako pri priamom prestupe svetla cez číre sklo pri bežnom pohybe alebo pri práci s počítačom či sledovaní televízie. Tieto fólie Vám prinesú úsporu energie alebo úplné vylúčenie klimatizácií v letných mesiacoch. Rovnako tak úsporu energie pri vykurovaní v zime, kde fólia svojím špeciálnym zložením odráža tepelnú energiu späť do interiéru.