Ťažné zariadenia Galia

Ťažné zariadenia vyrábané na Slovensku

 
krutkové prevedenie - prevedenie A
Jedná sa o spôsob odnímania spojovacej gule, pri ktorom je potrebné použiť príslušné náradie (vidlicový alebo prstencový kľúč). Toto prevedenie je predovšetkým vhodné pre menej náročných užívateľov, ktorí predpokladajú, že spojovaciu guľu budú odnímať menej často.

Bajonetové prevedenie - prevedenie C
Toto prevedenie je určené pre náročnejších užívateľov. Pri odnímaní spojovacej gule nie je potrebné použiť žiadne náradie. Prevedenie je známe tiež pod názvom "bajonet" resp. "bajonetové odnímanie." Princíp odnímania spojovacej gule pri prevedení "C" je unikátom európskych rozmerov (konštrukčné prevedenie aj spôsob výroby) a je našim chráneným duševným vlastníctvom.
V porovnaní s konkurenčnými produktami na trhu má naše "bajonetové odnímanie" niekoľko nesporných výhod, a to: veľmi jednoduchá a ľahká manipulácia s minimálnymi nárokmi na fyzickú a technickú zdatnosť užívateľa - manipuláciu zvládnu aj deti, pri odnímaní a spätnom zakladaní nie je potrebné použiť rukavice – pred priemyselným tukom Vás chráni sada gumových krytov a praktické puzdro,
spolu so spojovacou guľou sa súčasne odnímajú všetky spojovacie prvky (nezostávajú na vozidle) a teda nie sú ďalej zbytočne vystavované poveternostným vplyvom, čo rapídne predlžuje životnosť a takisto výrazne prispieva k bezpečnosti počas prevádzky – na vozidle zostáva len samotný držiak s otvorom, ktorý neobsahuje žiadne citlivé časti a okrem toho sa vodotesne uzavrie gumovými krytmi (ak by aj napriek všetkému došlo, k vnútornému znečisteniu držiaka, je možné tento bez problémov vyčistiť, keďže otvor v ňom je priechodzí) uchytenie spojovacej gule na vozidle zabezpečujú až 3 bezpečnostné prvky, najexponovanejšie časti sú adekvátne tepelne spracované (vákuovo kalené).
Naše "bajonetové odnímanie" je konštrukčne vyriešené takým spôsobom, že pri náhodnom zlyhaní niektorého s bezpečnostných prvkov (čo by mohlo nastať v prípade skrytých vád v materiáli, nesprávnym použitím a pod.) zostane spojovacia guľa uchytená v držiaku. K spontánnemu uvoľneniu spojovacej gule nedôjde ani pri zlyhaní dvoch bezpečnostných prvkov súčasne.
 
cena, služba, možnosti